BODRUM’DA OSGB TAKİBİNDE PERİYODİK KONTROLLER

IRATA, kriterlerine uygun yüksekte çalışma eğitimini Egetim Grup’un uzman kadrosundan alabilirsiniz. OSGB alanında tam teşekküllü çözüm ortağınız burada.

Bu eğitimde adından da anlaşıldığı gibi çalışma alanında iş yaparken erişim konusunda ip/halat ile kullanımına yönelik dersler verilmektedir. Eğitim iple erişim teknisyeni olmak isteyen bireyler ve iple erişim teknikleri kullanmak isteyen profesyonellere uygun içerikleri bulundurmaktadır.İp üzerinde güvenli manevra yapmak teknikleri, ip üzerinde kalmış olan bir kazazedeyi kurtartma senaryolarına yönelik bir program izlenir.

 

ÖNEMİ VE ZORUNLULUĞU

Ülkemizde en çok ölümlü iş kazası inşaat sektöründe meydana gelmektedir. Bu ölümlü iş kazalarının birçoğu da yüksekten düşme şeklinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle yüksekte çalışanların bu konuda özel olarak eğitilmesi gerekir.15.05.2013 tarih ve 28648 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe göre, yüksekte çalışanlara oluşabilecek riskler ve bunlardan kaçınma yolları ile güvenli çalışma yöntemleri konularında uygulamalı eğitim verilmesi zorunludur.Bu doğrultuda, uzman ve konularında deneyimli Ege Tim Grup eğitmenleri tarafından, ilgili Yönetmelik hükümlerine uygun ve firmanıza özel olarak, aşağıdaki konu başlıklarını içeren eğitim programı hazırlanmakta ve çalışanlar teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

Yükseklik ile ilgili tanımlar, yüksekte çalışmanın kuralları:

• Düşmeye neden olan faktörler

• Düşmenin nedenleri ve süresi

• Yüksekte çalışmada oluşabilecek riskler

• Yüksekte çalışmada risklerden korunma yöntemleri

• Toplu koruma yöntemleri ve kişisel koruma yöntemleri

• Tehlikeli ve güvensiz durumlar, alınması gereken önlemler

• Ankrajlar, merdivenler, korkuluklar, kalıp sistemleri, iskeleler

• Sağlık ve güvenlik işaretleri

• Yüksekte çalışmada kullanılacak teknik malzeme ve kişisel koruyucular

• UygulamaYüksekte çalışma eğitim IndustrialRope Access TradeAssociation (IRATA) sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğitimin uygulama bölümünde kullanılacak ekipmanlar Ege Tim Grup tarafından sağlanmaktadır. Eğitime katılan çalışanlara, 15.05.2013 tarih ve 28648 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak Eğitim Katılım Belgesi düzenlenmektedir.

profesyonel hİzmete hazır olun.
ekİbİmİze merhaba deyİn!

Dilerseniz bizi (0252) 382 82 28 no’lu numaramızdan hemen şimdi arayın veya aşağıdaki iletişim formumuzu doldurun. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

4 + 15 =