İSG KATİP SİSTEMİ

İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi hizmetlerinin resmi olarak başlaması için şirket yetkilinizin e-devlet şifresiyle İSG KATİP sistemine giriş yaparak aldığınız hizmeti onaylaması gerekmektedir.
  1. Öncelikle onaylama işlemini yapacak kişinin (SGK evraklarında şirket yetkilisi olarak gözüken kişinin) kendi e-devlet şifresinialmış olması gerekmektedir. Bu şifre yoksa herhangi bir PTT şubesinden alınabilir.
  2. E-devlet şifresiyle İSG Katip Sistemine giriş yapıldıktan sonra sol taraftaki menü’den Hizmet Alan İşyeri Modülü’ne tıklanması gerekmektedir. Eğer bu alan gözükmüyorsa, ilgili kişi SGK nezdinde şirket yetkilisi olarak gözükmüyor demektir. Bu durumda şirketinizin bir imza yetkilisinin bir dilekçeyle SGK Sicil Servisine başvurması veya  ilgili kişinin İSG-KATİP sisteminden E-bildirge kullanıcısını güncelle seçeneğine tıklaması gerekmektedir.
  3. Sağ tarafta şirketinize hizmet veren iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin bilgileri görülecektir.Herbirinin üzerine tıklandıktan sonra yukarıdaki Onayla butonuna basılarak onaylama işlemi gerçekleştirilecektir. Bu işlemler gerçekleştikten sonra Bakanlığın veri tabanında şirketiniz iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulunduruyor olarak gözükecek ve resmi olarak hizmet başlamış olacaktır.